Побачене

Лани широкополі, і Дніпро, і кручі... і канівські соняшники

Канівщина
На Черкащині неподалік Канева по обидва боки дороги з Києва величезні поля, засіяні соняшником. Вкінці літа обабіч траси повно машин, власники яких іноді з головю ховаються в рослинах для доброї знимки. Такі поля – ще одна вагома причина любити літо в Україні.
Того літа ми з другом Славою мандрували в Канів. У цих місцинах Дніпро особливо широкий.
Неподалік Канівська ГЕС, під час спорудження якої радянській владі довелося затопити кілька сіл.
Позаду мене на величезному постаменті в повний зріст пам'ятник Шевченкові. Ці місця він мав на увазі, коли писав свій Заповіт.
Шевченко дивиться прямо на Дніпро і кручі.
Тут створили музей, до якого через повну відсутність туристичної інфраструктури добратись автом без навігатора дуже тяжко. Але прекрасність місцин неабияк вражає, тому й вранішні блукання Каневом швидко забуваються.
Музей і гробниця розташовані у Канівському заповіднику, яким, до речі, керує... Київський університет Шевченка.
Студенти проводять тут літні місяці під час практики, а такі готелі тимчасово виконують функції гуртожитків.
Кажуть, молоді люди негативно впливають на екологію заповідника, бо часто палять вогні і викидають пляшки з-під охолоджуючих напоїв прямо в лісі. Однак, під час наших відвідин тут було чисто. Місця тут справді вражаючі, але, певне, потребують більшого захисту.
До Києва поверталися за годину перед заходом сонця з надією втрапити на соняшники.
Здається, із часом не прогадали.
Черкащина справді вражає. Але я б ніколи сюди не втрапив, якби не захмарний курс долара і повна фінансова неможливість мандрувати світом. Однак фінансова скрута в країні відкриває перед очима величезну скретчкарту України, невідомі місця якої так і хочеться позатирати монеткою :).
Мандруйте!
Підпишіться, аби не пропустити чимало цікавого!